1981 yılında hazır giyim satışi ile ticari hayatına başlayan firmamız, tekstil ile olan bağını genişleterek sürdürmüştür.

          1990 yılında hazır giyim imalatına geçmiş olup üretim hizmet ve kalitesinden ödün vermeden 2007 yılına karar dürdürmüştür.

          2003 yılında Türkiye'ye teknik tekstil ürünleri kazandırmak adına antistatik ve alev geciktirici ajanların ithalatına başlamıştır.

          2003 yılında AR-GE çalışmalarına hız vererek antibakteriyel, antistatik ve alev geciktiricili ajan ilave edilmiş suni deri üretim çalışmalarına başlamış ve TÜBİTAK'tan almış olduğu test raporları ile 2004 yılında hastane ekipmanları üreten firmalarasuni deri ürün imalat ve satışına başlamıştır.

          2007 yılında yeni makine yatırımı yaparak yapıştırma sedye minderi ve hastane yatak minderi imalatına başlamıştır. Makine yatırımını hala sürdüren firmamız bugün 500 değişik ebatta hazır kalıpları ile hastane ekipmanları yapan firmalara en hızlı hizmeti vermektedir.

          2008 yılı başında kendi kalıp atölyesini kurduktan sonra radüslü, 90 derece köşeli, 45 derece köşeli, yan kenarları kendi içinde açılı dönen, alt üst arası kendi içinde açılı, 2, 3 ve 4 bölmeli yeni ve değişik tipteki kalıplarınızı daha seri üretmeye başlamıştır.

          2008 yılında CNC kesim sünger satışına başlamış ve AR-GE çalışmalarına hız vererekher yoğunluktaki süngere alev geciktirici ajan ilavesini kendi tesislerinde vermeye başlamıştır.

          2008 yılında silikonlu cırt bant ithalatına başlayarak hastane ekipmanları yapan firmaların hizmetine sunmuştur.

          2009 yılında ürünleri arasına ameliyat masa minderlerini ilave eden firmamız, kapalı sistem fermuarsız minderlerini hastane ekipmanları üreten firmaların hizmetine sunmuştur.

          2009 yılında ISO 9001:2008 kalite belgesini alarak yatırım, hizmet ve kalite anlayışından ödün vermeden çalışmalarına devam etmiştir.

          2010 yılında ALFAPLUS markasını, ISO 13485:2003, OHSAS 18001:2007 ve ürün CE belgelerini alarak yatırım, hizmet ve kalite           anlayışından ödün vermeden çalışmalarına devam etmiştir.

          2011 yılında TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ'nden, yapıştırma sedye minderi ve hastane yatak minderi PATENT belgesini alan firmamız           hizmet ve kalite anlayışını en üst seviyeye taşımış olarak yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda ülkemini en iyi şekilde temsil etmeyi hedef edinmiştir.